Decyzja o budowie w tym miejscu szpitala zapadła na podstawie uchwały Rady Ministrów. Według planów miał pomieścić do 1000 pacjentów. W 1977 r. wicewojewoda katowicki Zdzisław Gorczyca przeznaczył do wydania w następnych 8 latach 1 700 milionów ówczesny złotych. W 1983 roku zaawansowanie prac wynosiło 8 proc. W 1984 roku opracowano raport zgodnie z którym szpital miał zostać oddany do użytku w 1989 roku. Z powodu inflacji koszt inwestycji wzrósł do 6,3 mld zł. W 1991 roku po raz pierwszy wstrzymano budowę W 1993 roku prof. Zbigniew Religa oświadczył, że szpitala w dotychczasowej formule nic już nie uratuje, ma jednak nadzieję na pozyskanie zagranicznych funduszy i stworzenie w jego miejscu Międzynarodowego Centrum Medycznego. W następnych latach na placu budowy odbywają się wyłącznie prace zabezpieczające. W 1995 roku kosztują one 54 "stare" miliardy. Prof. Religa obejmuje funkcję rektora Ślaskiej Akademii Medycznej. Uczelnia przejmuje rolę inwestora i wybiera francuską firmę na generalnego architekta. Projekt szpitala jest już zupełnie inny, a na realizację potrzeba 600 mln zł. W roku 1999 prof. Religa żegna się ze ŚAM, zapewnia jednak, że z Warszawy będzie mógł lepiej służyć tej budowie. W 1999 roku Ślaska Akademia Medyczna ogłasza powtórne rozpoczęcie prac budowlanych. Jednak pieniądze z budżetu państwa starczają wyłącznie na zabezpieczenie budynku. W następnych latach budowa nadal stoi. Pojawiają się plotki o sprzedaży budynku Centralnemu Zarządowi Służby Więziennej i i urządzeniu w nim wiezienia, ale ostatecznie nie udało się znaleźć kupca chętnego do zapłacenia za zniszczony, niewykończony budynek który prawdopodobnie ostatecznie zostanie wyburzony.


Źródło

Plener z 13.11.2010 z udziałem: Her Burczyk, Myszograf, Frustra


Nick:Komentarze:

29.03.2011, 00:40 :: 83.230.0.1
joannacora
Pierwsze bardzo mi się widzi. Sama chciałam tam wejść ale krążą plotki że to dobrze strzeżone. Prawda to? Mieliście jakieś problemy?

23.11.2010, 16:54 :: 157.158.185.16
Deck
Fantastyczne niebo, a na reszcie się nie znam.


:Strona główna:
Miejsca odwiedzone

Akademickie Centrum Medyczne w Zabrzu
Biurowiec
Browar
Browar Przybysławice
Cementownia Grodziec
Cementownia Szczakowa
EC Szombierki
Elewatory Zbożowe
Energetyk
Fliegerhorst Neudorf O/S
Herbapol
Huta Laura
Huta Szkła "Kara"
Huta Szkła
Huta Uthemann
Izolacja
Koksownia Kościuszko
Komisariat policji
Kozubnik
KWK
KWK Gliwice
KWK Jowisz
KWK Kleofas
KWK Paryż
KWK Rozbark
KWK Sosnowiec
KWK Thorez
Liban
Lokomotywownia
Magazyny wojskowe
Metalchem
NZC
Organika
OŻK
Papiernia Pabianice
Papiernia Kalety
Politex
Prefabet Kraków
Przędzalnia czesankowa "Wełnopol"
Siarkopol
Szamotownia
Szpital psychiatryczny
Szpital Stalownik
Stary w Chrzanowie
Szpital w Nowym Targu
Walcownia
Wielkie Piece
Wieże ciśnień
Więzienie
Zakłady chemiczne
Zakład Przerobu Tworzyw Sztucznych
Zakłady włókien chemicznych "Wistom"

Art. 117. 1. Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom w celu rozpowszechnienia utrwala lub zwielokrotnia cudzy utwór w wersji oryginalnej lub w postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
2. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełniania przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo działalność przestępną, określoną w ust. 1, organizuje lub nią kieruje, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.